Digitálna televízia a IPTV

Digitálna televízia DVB-T je náhradou súčasného analógového vysielania novým systémom. Tento signál bude plne digitálny, čo prinesie koncovým zákazníkom nepoznanú kvalitu zvuku i obrazu. Okrem iného sa zväčší pokrytie signálom, stabilita ako aj celková dostupnosť. Cieľom projektu IPTV je spustenie služby televízneho vysielanie po telefónnej linke. IPTV (Internet Protocol TeleVision) je distribúcia digitálneho televízneho vysielania pomocou telefónnej linky pomocou IP protokolu. DVB-T ponúka aj ďalšie interaktívne služby ako je hlasovanie, stávkovanie, posielanie správ... Potreubjete nato iba set-top box označený logom MHP (Multimedia Home Platform), ktorý sa postárá o technickú stránku.


Výhody IPTV oproti DVB-T DVB-T ponúka iba obmedzený počet televíznych programov vzdušnou čiarov, IPTV ponúka prakticky neobmedzené množstvo programov a filmov! pomocou dátového tonku cez telefónne vedenie. IPTV má ešte jednu veľkú výhodu. Set-top box pre IPTV dokáže prijímať taktiež DVB-T. Zriadením IPTV teda dostanete aj prístup k sledovanie digitálnej televízie DVB-T.
Určite oceníte aj možnosť vybrať si film online z videotéky a kedykoľvek si ho pustiť, zastaviť alebo zmeniť. Ušetríte si tak cestu do požičovne. Pravidlá jsú jednoduché a pre každého rovnaké.
Vďaka oddeleniu telefonickej časti od televíznej a nastaveniu priority pre živé televízne vysielanie je možné pomocou jednej pevnej telefónnej linky zároveň sledovať IPTV, telefonovať a surfovať po internete. IPTV vám ponúka aj rôzne dodatkové služby, ako je elektronický programový sprievodca – Electronic Programming Guide (EPG), video na žiadosť - Video on Demand (VoD), videorekordér (VCR) a ďalšie zaujímave informačné služby, ktoré ponúka samostný poskytovateľ.